Artsliste (379 takson, 303996 Totalt)
Obs! Her vises en sammenstilling av hva som er rapportert ifølge de angitte søkeparametrene. Dette søkeresultatet viser alle taksoner. Det inkluderer slekter, hybrider, underarter, uspontane arter og annet. Dette til forskjell fra listene som finnes under fanen "Statistikk", som bare viser arter.
Fugler (379)
Antall funn- 45 1. ringgås Branta bernicla (Linnaeus, 1758)
-
20
2.
ringgås Branta bernicla (Linnaeus, 1758)
ringgås, underarten bernicla Branta bernicla (Linnaeus, 1758) -
43
3.
ringgås Branta bernicla (Linnaeus, 1758)
ringgås, underarten hrota Branta bernicla (O. F. Muller, 1776) - 1 4. rødhalsgås Branta ruficollis (Pallas, 1769)
- 2056 5. kanadagås Branta canadensis (Linnaeus, 1758) HI
-
3
6.
kanadagås Branta canadensis (Linnaeus, 1758)
kanadagås, underarten interior Branta canadensis Todd, 1938 HI - 412 7. hvitkinngås Branta leucopsis (Bechstein, 1803)
- 2 8. polargås Branta hutchinsii (Richardson, 1832) NR
- 5 9. ub. Branta-gås Branta Scopoli, 1769
- 49 10. stripegås Anser indicus (Latham, 1790) LO
- 4 11. snøgås Anser caerulescens (Linnaeus, 1758) LO
-
4
12.
snøgås Anser caerulescens (Linnaeus, 1758)
snøgås, blå fase Anser caerulescens - 5383 13. grågås Anser anser (Linnaeus, 1758)
- 37 14. taigasædgås Anser fabalis (Latham, 1787) EN
- 1101 15. kortnebbgås Anser brachyrhynchus Baillon, 1834
- 33 16. tundrasædgås Anser serrirostris Gould, 1852 VU
- 53 17. ub. taiga-/tundrasædgås Anser fabalis/serrirostris
- 126 18. tundragås Anser albifrons (Scopoli, 1769)
-
16
19.
tundragås Anser albifrons (Scopoli, 1769)
tundragås, underarten flavirostris Anser albifrons Dalgety & Scott, 1948 -
79
20.
tundragås Anser albifrons (Scopoli, 1769)
tundragås, underarten albifrons Anser albifrons (Scopoli, 1769) - 4 21. dverggås Anser erythropus (Linnaeus, 1758) CR
- 7 22. ub. Anser-gås Anser Brisson, 1760
- 2 23. kanadagås x grågås Branta canadensis x Anser anser
- 1 24. stripegås x grågås Anser indicus x A. anser
- 2 25. gjess Anserinae
- 44 26. knoppsvane Cygnus olor (J. F. Gmelin, 1789)
- 7 27. dvergsvane Cygnus columbianus (Ord, 1815)
- 6017 28. sangsvane Cygnus cygnus (Linnaeus, 1758)
- 3809 29. gravand Tadorna tadorna (Linnaeus, 1758)
- 2 30. rustand Tadorna ferruginea (Pallas, 1764) NR
- 1 31. knoppand Cairina moschata (Linnaeus, 1758) NK
- 1 32. brudeand Aix sponsa (Linnaeus, 1758) LO
- 8 33. mandarinand Aix galericulata (Linnaeus, 1758) LO
- 79 34. knekkand Spatula querquedula (Linnaeus, 1758) EN
- 280 35. skjeand Spatula clypeata (Linnaeus, 1758) VU
- 323 36. snadderand Mareca strepera (Linnaeus, 1758) NT
- 3501 37. brunnakke Mareca penelope (Linnaeus, 1758)
- 1 38. amerikablesand Mareca americana (J.F. Gmelin, 1789)
- 8954 39. stokkand Anas platyrhynchos Linnaeus, 1758
- 434 40. stjertand Anas acuta Linnaeus, 1758 VU
- 3313 41. krikkand Anas crecca Linnaeus, 1758
- 6 42. amerikakrikkand Anas carolinensis J. F. Gmelin, 1789
- 2 43. gressender Anatinae Leach, 1820
- 20 44. taffeland Aythya ferina (Linnaeus, 1758)
- 2 45. ringand Aythya collaris (Donovan, 1809)
- 1653 46. toppand Aythya fuligula (Linnaeus, 1758)
- 128 47. bergand Aythya marila (Linnaeus, 1761) EN
- 4 48. stellerand Polysticta stelleri (Pallas, 1769) VU
- 223 49. praktærfugl Somateria spectabilis (Linnaeus, 1758)
- 5768 50. ærfugl Somateria mollissima (Linnaeus, 1758) VU
-
1
51.
ærfugl Somateria mollissima (Linnaeus, 1758)
ærfugl, underarten borealis Somateria mollissima (C. L. Brehm, 1824) VU - 13 52. brilleand Melanitta perspicillata (Linnaeus, 1758)
- 4933 53. sjøorre Melanitta fusca (Linnaeus, 1758) VU
- 1629 54. svartand Melanitta nigra (Linnaeus, 1758) VU
- 38 55. ub. sjøorre/svartand Melanitta fusca/nigra
- 4 56. Melanitta F. Boie, 1822
- 3290 57. havelle Clangula hyemalis (Linnaeus, 1758) NT
- 5260 58. kvinand Bucephala clangula (Linnaeus, 1758)
- 42 59. lappfiskand Mergellus albellus (Linnaeus, 1758) VU
- 1901 60. laksand Mergus merganser Linnaeus, 1758
- 8820 61. siland Mergus serrator Linnaeus, 1758
- 1 62. ub. fiskand Mergus Linnaeus, 1758
- 2 63. stivhaleand Oxyura jamaicensis (J. F. Gmelin, 1789) LO
- 71 64. dykkender Aythyinae
- 1 65. brunnakke x stokkand Mareca penelope x Anas platyrhynchos
- 2 66. stokkand x krikkand Anas platyrhynchos x A. crecca
- 1 67. stokkand x stjertand Anas platyrhynchos x A. acuta
- 9 68. andefamilien Anatidae Vigors, 1825
- 1 69. andefugler Anseriformes
- 134 70. jerpe Tetrastes bonasia (Linnaeus, 1758)
- 33 71. lirype Lagopus lagopus (Linnaeus, 1758)
- 83 72. storfugl Tetrao urogallus Linnaeus, 1758
- 354 73. orrfugl Lyrurus tetrix (Linnaeus, 1758)
- 2 74. rapphøne Perdix perdix (Linnaeus, 1758) RE
- 19 75. fasan Phasianus colchicus Linnaeus, 1758 LO
- 41 76. vaktel Coturnix coturnix (Linnaeus, 1758) VU
- 1 77. nattravn Caprimulgus europaeus Linnaeus, 1758
- 508 78. tårnseiler Apus apus Linnaeus, 1758 NT
- 2 79. ub. tårn-/gråseiler Apus apus/pallidus
- 318 80. gjøk Cuculus canorus Linnaeus, 1758 NT
- 260 81. bydue Columba livia J. F. Gmelin, 1789 NR
-
244
82.
bydue Columba livia J. F. Gmelin, 1789
bydue Columba livia NR - 6 83. skogdue Columba oenas Linnaeus, 1758
- 2074 84. ringdue Columba palumbus Linnaeus, 1758
- 8 85. turteldue Streptopelia turtur (Linnaeus, 1758)
- 628 86. tyrkerdue Streptopelia decaocto (Frivaldszky, 1838) NT
- 73 87. vannrikse Rallus aquaticus Linnaeus, 1758 VU
- 19 88. åkerrikse Crex crex (Linnaeus, 1758) CR
- 7 89. myrrikse Porzana porzana (Linnaeus, 1766) EN
- 26 90. sivhøne Gallinula chloropus (Linnaeus, 1758) VU
- 77 91. sothøne Fulica atra Linnaeus, 1758 VU
- 2012 92. trane Grus grus (Linnaeus, 1758)
- 82 93. dvergdykker Tachybaptus ruficollis (Pallas, 1764) EN
- 1571 94. gråstrupedykker Podiceps grisegena (Boddaert, 1783)
- 59 95. toppdykker Podiceps cristatus (Linnaeus, 1758)
- 2197 96. horndykker Podiceps auritus (Linnaeus, 1758) VU
- 36 97. ub. dykker Podiceps Latham, 1787
- 2 98. dykkerfamilien Podicipedidae
- 1 99. dykkere Podicipediformes
- 1 100. ub. flamingo Phoenicopterus Linnaeus, 1758
- 4781 101. tjeld Haematopus ostralegus Linnaeus, 1758 NT
- 1 102. avosett Recurvirostra avosetta Linnaeus, 1758
- 781 103. tundralo Pluvialis squatarola (Linnaeus, 1758)
- 1404 104. heilo Pluvialis apricaria (Linnaeus, 1758) NT
- 1 105. sibirlo Pluvialis fulva (J. F. Gmelin, 1789)
- 1 106. ub. sibir-/kanadalo Pluvialis fulva/dominica
- 1 107. Pluvialis sp. Pluvialis Brisson, 1760
- 6 108. boltit Eudromias morinellus (Linnaeus, 1758)
- 3320 109. sandlo Charadrius hiaticula Linnaeus, 1758
- 8 110. dverglo Charadrius dubius Scopoli, 1786 VU
- 1675 111. vipe Vanellus vanellus (Linnaeus, 1758) CR
- 396 112. småspove Numenius phaeopus (Linnaeus, 1758) NT
- 5166 113. storspove Numenius arquata (Linnaeus, 1758) EN
- 2 114. ub. små-/storspove Numenius Brisson, 1760
- 1644 115. lappspove Limosa lapponica (Linnaeus, 1758)
- 160 116. svarthalespove Limosa limosa (Linnaeus, 1758) CR
-
21
117.
svarthalespove Limosa limosa (Linnaeus, 1758)
svarthalespove, underarten islandica Limosa limosa C. L. Brehm, 1831 CR - 2 118. ub. svarthale-/lappspove Limosa Brisson, 1760
- 1 119. langnebbekkasinsnipe Limnodromus scolopaceus (Say, 1823)
- 140 120. kvartbekkasin Lymnocryptes minimus (Brünnich, 1764)
- 212 121. rugde Scolopax rusticola Linnaeus, 1758
- 2 122. dobbeltbekkasin Gallinago media (Latham, 1787) NT
- 1974 123. enkeltbekkasin Gallinago gallinago (Linnaeus, 1758)
- 5 124. ub. bekkasin Lymnocryptes/Gallinago
- 18 125. polarsvømmesnipe Phalaropus fulicarius (Linnaeus, 1758)
- 33 126. svømmesnipe Phalaropus lobatus (Linnaeus, 1758) NT
- 2 127. tereksnipe Xenus cinereus (Güldenstädt, 1775)
- 764 128. strandsnipe Actitis hypoleucos (Linnaeus, 1758)
- 77 129. skogsnipe Tringa ochropus Linnaeus, 1758
- 2 130. damsnipe Tringa stagnatilis (Bechstein, 1803)
- 135 131. grønnstilk Tringa glareola Linnaeus, 1758
- 3713 132. rødstilk Tringa totanus (Linnaeus, 1758) NT
- 115 133. sotsnipe Tringa erythropus (Pallas, 1764)
- 943 134. gluttsnipe Tringa nebularia (Gunnerus, 1767)
- 1 135. Tringa sp. Tringa Linnaeus, 1758
- 1687 136. steinvender Arenaria interpres (Linnaeus, 1758) NT
- 1015 137. polarsnipe Calidris canutus (Linnaeus, 1758)
- 1069 138. brushane Calidris pugnax (Linnaeus, 1758) VU
- 37 139. fjellmyrløper Calidris falcinellus (Pontoppidan, 1763) NT
- 1 140. spisshalesnipe Calidris acuminata (Horsfield, 1821)
- 605 141. tundrasnipe Calidris ferruginea (Pontoppidan, 1763)
- 135 142. temmincksnipe Calidris temminckii (Leisler, 1812)
- 104 143. sandløper Calidris alba (Pallas, 1764)
- 3023 144. myrsnipe Calidris alpina (Linnaeus, 1758)
- 2388 145. fjæreplytt Calidris maritima (Brünnich, 1764)
- 869 146. dvergsnipe Calidris minuta (Leisler, 1812)
- 1 147. ub. temminck-/dvergsnipe Calidris temminckii/minuta
- 2 148. alaskasnipe Calidris melanotos (Vieillot, 1819)
- 79 149. Calidris sp. Calidris Merrem, 1804
- 5 150. vadefugler Mangler vitenskapelig navn - vadefugler
- 1 151. sandterne Gelochelidon nilotica (J. F. Gmelin, 1789)
- 3 152. svartterne Chlidonias niger (Linnaeus, 1758)
- 3 153. hvitvingesvartterne Chlidonias leucopterus (Temminck, 1815)
- 497 154. rødnebbterne Sterna paradisaea Pontoppidan, 1763
- 515 155. makrellterne Sterna hirundo Linnaeus, 1758 EN
- 73 156. ub. makrell-/rødnebbterne Sterna hirundo/paradisaea
- 7 157. splitterne Thalasseus sandvicensis (Latham, 1787)
- 83 158. terner Sterninae
- 44 159. dvergmåke Hydrocoloeus minutus (Pallas, 1776) VU
- 4 160. rosenmåke Rhodostethia rosea (MacGillivray, 1824)
- 1773 161. krykkje Rissa tridactyla (Linnaeus, 1758) EN
- 4 162. ismåke Pagophila eburnea (Phipps, 1774)
- 9 163. sabinemåke Xema sabini (Sabine, 1819)
- 2 164. kanadahettemåke Chroicocephalus philadelphia (Ord, 1815)
- 3974 165. hettemåke Chroicocephalus ridibundus (Linnaeus, 1766) CR
- 1 166. svartehavsmåke Ichthyaetus melanocephalus (Temminck, 1820)
- 4056 167. fiskemåke Larus canus Linnaeus, 1758 VU
- 1 168. ringnebbmåke Larus delawarensis Ord, 1815
- 7485 169. gråmåke Larus argentatus Pontoppidan, 1763 VU
- 1 170. gulbeinmåke Larus michahellis J. F. Naumann, 1840
- 6279 171. svartbak Larus marinus Linnaeus, 1758
- 135 172. polarmåke Larus hyperboreus Gunnerus, 1767
- 1999 173. sildemåke Larus fuscus Linnaeus, 1758
-
25
174.
sildemåke Larus fuscus Linnaeus, 1758
sildemåke, underarten graellsii Larus fuscus A. E. Brehm, 1857 -
40
175.
sildemåke Larus fuscus Linnaeus, 1758
sildemåke, underarten intermedius Larus fuscus Schioler, 1922 -
19
176.
sildemåke Larus fuscus Linnaeus, 1758
sildemåke, underarten fuscus Larus fuscus Linnaeus, 1758 - 340 177. grønlandsmåke Larus glaucoides B. Meyer, 1822
-
1
178.
grønlandsmåke Larus glaucoides B. Meyer, 1822
grønlandsmåke, underarten kumlieni Larus glaucoides Brewster, 1883 - 2 179. ub. polar-/grønlandsmåke Larus hyperboreus/glaucoides
- 2 180. ub. grå-/sildemåke Larus argentatus/fuscus
- 2 181. polarmåke x gråmåke Larus hyperboreus x L. argentatus
- 11 182. måkefamilien Laridae
- 58 183. fjelljo Stercorarius longicaudus Vieillot, 1819
- 439 184. tyvjo Stercorarius parasiticus (Linnaeus, 1758) VU
-
56
185.
tyvjo Stercorarius parasiticus (Linnaeus, 1758)
tyvjo, lysfaset Stercorarius parasiticus -
5
186.
tyvjo Stercorarius parasiticus (Linnaeus, 1758)
tyvjo, mellomfaset Stercorarius parasiticus -
110
187.
tyvjo Stercorarius parasiticus (Linnaeus, 1758)
tyvjo, mørkfaset Stercorarius parasiticus - 72 188. polarjo Stercorarius pomarinus (Temminck, 1815)
- 41 189. storjo Stercorarius skua (Brünnich, 1764)
- 14 190. ub. polar-/tyvjo Stercorarius pomarinus/parasiticus
- 1 191. ub. tyv-/fjelljo Stercorarius parasiticus/longicaudus
- 20 192. jofamilien Stercorariidae
- 269 193. lunde Fratercula arctica (Linnaeus, 1758) EN
- 4439 194. teist Cepphus grylle (Linnaeus, 1758) NT
- 2052 195. alke Alca torda Linnaeus, 1758 VU
- 1212 196. alkekonge Alle alle (Linnaeus, 1758)
- 16 197. polarlomvi Uria lomvia (Linnaeus, 1758) CR
- 911 198. lomvi Uria aalge (Pontoppidan, 1763) CR
- 84 199. ub. lomvi/alke Uria aalge/Alca torda
- 38 200. alkefamilien Alcidae
- 2852 201. smålom Gavia stellata (Pontoppidan, 1763)
- 1069 202. storlom Gavia arctica (Linnaeus, 1758)
- 19 203. ub. små-/storlom Gavia stellata/arctica
- 1711 204. islom Gavia immer (Brünnich, 1764)
- 548 205. gulnebblom Gavia adamsii (G. R. Gray, 1859) VU
- 114 206. ub. is-/gulnebblom Gavia immer/adamsii
- 77 207. lommer Gavia J. R. Forster, 1788
- 1 208. lomfugler Gaviiformes
- 15 209. havsvale Hydrobates pelagicus (Linnaeus, 1758)
- 7 210. stormsvale Hydrobates leucorhous (Vieillot, 1818) VU
- 69 211. havhest Fulmarus glacialis (Linnaeus, 1761) EN
-
1
212.
havhest Fulmarus glacialis (Linnaeus, 1761)
havhest, mørkfaset Fulmarus glacialis - 1 213. ub. poseidon-/portugiserlire Calonectris diomedea/borealis
- 21 214. grålire Ardenna grisea (J.F. Gmelin, 1789)
- 10 215. havlire Puffinus puffinus (Brünnich, 1764)
- 4 216. stork Ciconia ciconia (Linnaeus, 1758)
- 367 217. havsule Morus bassanus (Linnaeus, 1758)
- 5992 218. storskarv Phalacrocorax carbo (Linnaeus, 1758) NT
-
1
219.
storskarv Phalacrocorax carbo (Linnaeus, 1758)
storskarv, underarten carbo Phalacrocorax carbo (Linnaeus, 1758) NT -
7
220.
storskarv Phalacrocorax carbo (Linnaeus, 1758)
mellomskarv Phalacrocorax carbo (Blumenbach, 1798) NT - 1803 221. toppskarv Gulosus aristotelis (Linnaeus, 1761)
- 27 222. ub. skarv Phalacrocorax Brisson, 1760
- 1 223. silkehegre Egretta garzetta (Linnaeus, 1766)
- 1 224. kuhegre Bubulcus ibis (Linnaeus, 1758)
- 13 225. egretthegre Ardea alba Linnaeus, 1758
- 6199 226. gråhegre Ardea cinerea Linnaeus, 1758
- 1 227. kalkunkondor Cathartes aura (Linnaeus, 1758) NR
- 6 228. fiskeørn Pandion haliaetus (Linnaeus, 1758) VU
- 2 229. vepsevåk Pernis apivorus (Linnaeus, 1758) NT
- 261 230. kongeørn Aquila chrysaetos (Linnaeus, 1758)
- 1312 231. spurvehauk Accipiter nisus (Linnaeus, 1758)
- 837 232. hønsehauk Accipiter gentilis (Linnaeus, 1758) VU
- 1 233. ub. hauk Accipiter Brisson, 1760
- 120 234. sivhauk Circus aeruginosus (Linnaeus, 1758) NT
- 53 235. myrhauk Circus cyaneus (Linnaeus, 1766) EN
- 6 236. steppehauk Circus macrourus (S. G. Gmelin, 1770)
- 1 237. ub. steppe-/enghauk Circus macrourus/pygargus
- 2 238. ub. kjerrhauk Circus Lacépède, 1799
- 2 239. svartglente Milvus migrans (Boddaert, 1783)
- 6446 240. havørn Haliaeetus albicilla (Linnaeus, 1758)
- 181 241. fjellvåk Buteo lagopus (Pontoppidan, 1763)
- 9 242. musvåk Buteo buteo (Linnaeus, 1758)
- 1 243. ub. våk Buteo Lacépède, 1799
- 2 244. haukefamilien Accipitridae
-
1
245.
tårnugle Tyto alba (Scopoli, 1769)
tårnugle, underarten guttata Tyto alba (C. L. Brehm, 1831) - 18 246. perleugle Aegolius funereus (Linnaeus, 1758)
- 48 247. haukugle Surnia ulula (Linnaeus, 1758)
- 31 248. spurveugle Glaucidium passerinum (Linnaeus, 1758)
- 32 249. hornugle Asio otus (Linnaeus, 1758)
- 204 250. jordugle Asio flammeus (Pontoppidan, 1763)
- 1 251. ub. horn-/jordugle Asio Brisson, 1760
- 2 252. snøugle Bubo scandiacus (Linnaeus, 1758) CR
- 3 253. hubro Bubo bubo (Linnaeus, 1758) EN
- 117 254. kattugle Strix aluco Linnaeus, 1758
- 5 255. hærfugl Upupa epops Linnaeus, 1758
- 1 256. bieter Merops apiaster Linnaeus, 1758
- 8 257. vendehals Jynx torquilla Linnaeus, 1758
- 59 258. tretåspett Picoides tridactylus (Linnaeus, 1758) NT
- 148 259. dvergspett Dryobates minor (Linnaeus, 1758)
- 1119 260. flaggspett Dendrocopos major (Linnaeus, 1758)
- 7 261. hvitryggspett Dendrocopos leucotos (Bechstein, 1802)
- 51 262. svartspett Dryocopus martius (Linnaeus, 1758)
- 495 263. grønnspett Picus viridis Linnaeus, 1758
- 594 264. gråspett Picus canus J. F. Gmelin, 1788
- 1 265. ub. grønn-/gråspett Picus Linnaeus, 1758
- 1 266. spettefamilien Picidae
- 437 267. tårnfalk Falco tinnunculus Linnaeus, 1758
- 667 268. dvergfalk Falco columbarius Linnaeus, 1758
- 1 269. lerkefalk Falco subbuteo Linnaeus, 1758 NT
- 70 270. jaktfalk Falco rusticolus Linnaeus, 1758 VU
- 1371 271. vandrefalk Falco peregrinus Tunstall, 1771
- 7 272. ub. jakt-/vandrefalk Falco rusticolus/peregrinus
- 2 273. ub. storfalk Falco sp.
- 3 274. ub. falk Falco Linnaeus, 1758
- 229 275. varsler Lanius excubitor Linnaeus, 1758
- 1 276. rosenvarsler Lanius minor J. F. Gmelin, 1788
-
1
277.
rødhodevarsler Lanius senator Linnaeus, 1758
rødhodevarsler, underarten senator Lanius senator Linnaeus, 1758 - 7 278. tornskate Lanius collurio Linnaeus, 1758
- 609 279. nøtteskrike Garrulus glandarius (Linnaeus, 1758)
- 3278 280. skjære Pica pica (Linnaeus, 1758)
- 18 281. nøttekråke Nucifraga caryocatactes (Linnaeus, 1758)
- 182 282. kaie Coloeus monedula (Linnaeus, 1758)
- 56 283. kornkråke Corvus frugilegus Linnaeus, 1758 VU
- 7 284. svartkråke Corvus corone Linnaeus, 1758
- 7422 285. kråke Corvus cornix Linnaeus, 1758
- 4 286. svartkråke x kråke Corvus corone x C. cornix
- 2203 287. ravn Corvus corax Linnaeus, 1758
- 411 288. sidensvans Bombycilla garrulus (Linnaeus, 1758)
- 952 289. svartmeis Periparus ater (Linnaeus, 1758)
- 570 290. toppmeis Lophophanes cristatus (Linnaeus, 1758)
- 1 291. lappmeis Poecile cinctus (Boddaert, 1783)
- 1131 292. løvmeis Poecile palustris (Linnaeus, 1758)
- 1295 293. granmeis Poecile montanus (Conrad von Baldenstein, 1827) VU
- 4005 294. blåmeis Cyanistes caeruleus (Linnaeus, 1758)
- 4306 295. kjøttmeis Parus major Linnaeus, 1758
- 3 296. meiser Parus Linnaeus, 1758
- 1 297. trelerke Lullula arborea (Linnaeus, 1758) NT
- 3102 298. sanglerke Alauda arvensis Linnaeus, 1758 NT
- 1 299. fjellerke Eremophila alpestris (Linnaeus, 1758)
- 1 300. dverglerke Calandrella brachydactyla (Leisler, 1814)
- 1 301. lerkefamilien Alaudidae Vigors, 1825
- 492 302. sandsvale Riparia riparia (Linnaeus, 1758) VU
- 2845 303. låvesvale Hirundo rustica Linnaeus, 1758
- 592 304. taksvale Delichon urbicum (Linnaeus, 1758) NT
-
1
305.
amursvale Cecropis daurica (Laxmann, 1769)
amursvale, underarten rufula Cecropis daurica (Temminck, 1835) - 188 306. stjertmeis Aegithalos caudatus (Linnaeus, 1758)
- 8 307. bøksanger Phylloscopus sibilatrix (Bechstein, 1793)
- 1 308. blekbrynsanger Phylloscopus humei (W. E. Brooks, 1878)
- 43 309. gulbrynsanger Phylloscopus inornatus (Blyth, 1842)
- 1 310. brunsanger Phylloscopus fuscatus (Blyth, 1842)
- 1603 311. løvsanger Phylloscopus trochilus (Linnaeus, 1758)
- 2907 312. gransanger Phylloscopus collybita (Vieillot, 1817)
-
1
313.
gransanger Phylloscopus collybita (Vieillot, 1817)
gransanger, underarten tristis Phylloscopus collybita Blyth, 1843 -
2
314.
gransanger Phylloscopus collybita (Vieillot, 1817)
gransanger, underarten tristis/abietinus Phylloscopus collybita - 1 315. østsanger Phylloscopus trochiloides (Sundevall, 1837)
- 1 316. lappsanger Phylloscopus borealis (J. H. Blasius, 1858) EN
- 1 317. trostesanger Acrocephalus arundinaceus (Linnaeus, 1758)
- 1147 318. sivsanger Acrocephalus schoenobaenus (Linnaeus, 1758)
- 3 319. busksanger Acrocephalus dumetorum Blyth, 1849
- 3 320. rørsanger Acrocephalus scirpaceus (Hermann, 1804)
- 7 321. myrsanger Acrocephalus palustris (Bechstein, 1798)
- 2 322. tartarsanger Iduna caligata (Lichtenstein, 1823)
- 229 323. gulsanger Hippolais icterina (Vieillot, 1817)
- 1 324. starrsanger Helopsaltes certhiola (Pallas, 1811)
- 8 325. gresshoppesanger Locustella naevia (Boddaert, 1783) NT
- 773 326. munk Sylvia atricapilla (Linnaeus, 1758)
- 436 327. hagesanger Sylvia borin (Boddaert, 1783)
- 40 328. hauksanger Curruca nisoria (Bechstein, 1792) CR
- 159 329. møller Curruca curruca (Linnaeus, 1758)
- 1 330. svarthodesanger Curruca melanocephala (J.F. Gmelin, 1789)
- 1 331. ub. rødbryst-/rødsmekkesanger Curruca iberiae/cantillans
- 1114 332. tornsanger Curruca communis (Latham, 1787)
- 706 333. fuglekonge Regulus regulus (Linnaeus, 1758)
- 1979 334. gjerdesmett Troglodytes troglodytes (Linnaeus, 1758)
- 1234 335. spettmeis Sitta europaea Linnaeus, 1758
- 497 336. trekryper Certhia familiaris Linnaeus, 1758
- 8 337. rosenstær Pastor roseus (Linnaeus, 1758)
- 5872 338. stær Sturnus vulgaris Linnaeus, 1758 NT
- 840 339. måltrost Turdus philomelos C. L. Brehm, 1831
- 86 340. duetrost Turdus viscivorus Linnaeus, 1758
- 3076 341. rødvingetrost Turdus iliacus Linnaeus, 1766
- 3549 342. svarttrost Turdus merula Linnaeus, 1758
- 3131 343. gråtrost Turdus pilaris Linnaeus, 1758
- 230 344. ringtrost Turdus torquatus Linnaeus, 1758
- 1 345. trostefamilien Turdidae
- 290 346. gråfluesnapper Muscicapa striata (Pallas, 1764)
- 2009 347. rødstrupe Erithacus rubecula (Linnaeus, 1758)
- 67 348. blåstrupe Luscinia svecica (Linnaeus, 1758)
- 327 349. svarthvit fluesnapper Ficedula hypoleuca (Pallas, 1764)
- 212 350. rødstjert Phoenicurus phoenicurus (Linnaeus, 1758)
- 844 351. buskskvett Saxicola rubetra (Linnaeus, 1758)
- 9 352. svartstrupe Saxicola rubicola (Linnaeus, 1766) EN
- 1124 353. steinskvett Oenanthe oenanthe (Linnaeus, 1758)
- 1 354. svartstrupesteinskvett Oenanthe pleschanka (Lepechin, 1770)
- 268 355. fossekall Cinclus cinclus (Linnaeus, 1758)
- 2293 356. pilfink Passer montanus (Linnaeus, 1758)
- 3408 357. gråspurv Passer domesticus (Linnaeus, 1758) NT
- 3 358. gråspurv x pilfink Passer domesticus x P. montanus
- 673 359. jernspurv Prunella modularis (Linnaeus, 1758)
- 75 360. gulerle Motacilla flava Linnaeus, 1758
-
2
361.
gulerle Motacilla flava Linnaeus, 1758
såerle Motacilla flava - 6 362. vintererle Motacilla cinerea Tunstall, 1771
- 3027 363. linerle Motacilla alba Linnaeus, 1758
-
15
364.
linerle Motacilla alba Linnaeus, 1758
svartryggerle Motacilla alba -
2
365.
linerle Motacilla alba Linnaeus, 1758
linerle, underarten alba Motacilla alba Linnaeus, 1758 - 1 366. svartryggerle x linerle Motacilla a. yarellii x M. a. alba
- 13 367. tartarpiplerke Anthus richardi Vieillot, 1818
- 1 368. ub. tartar-/mongolpiplerke Anthus richardi/godlewski
- 3391 369. heipiplerke Anthus pratensis (Linnaeus, 1758)
- 196 370. trepiplerke Anthus trivialis (Linnaeus, 1758)
- 3 371. lappiplerke Anthus cervinus (Pallas, 1811)
- 2033 372. skjærpiplerke Anthus petrosus (Montagu, 1798)
- 4 373. ub. piplerke Anthus Bechstein, 1805
- 2447 374. bokfink Fringilla coelebs Linnaeus, 1758
- 1786 375. bjørkefink Fringilla montifringilla Linnaeus, 1758
- 1 376. ub. bok-/bjørkefink Fringilla Linnaeus, 1758
- 8 377. kjernebiter Coccothraustes coccothraustes (Linnaeus, 1758)
- 87 378. konglebit Pinicola enucleator (Linnaeus, 1758) NT
- 1273 379. dompap Pyrrhula pyrrhula (Linnaeus, 1758)
- 15 380. rosenfink Carpodacus erythrinus (Pallas, 1770) NT
- 3380 381. grønnfink Chloris chloris (Linnaeus, 1758) VU
- 1987 382. bergirisk Linaria flavirostris (Linnaeus, 1758)
- 1694 383. tornirisk Linaria cannabina (Linnaeus, 1758)
- 2518 384. gråsisik Acanthis flammea (Linnaeus, 1758)
- 276 385. brunsisik Acanthis cabaret
- 1 386. ub. grå-/brunsisik Acanthis flammea/cabaret
- 151 387. polarsisik Acanthis hornemanni (Holboell, 1843)
-
5
388.
polarsisik Acanthis hornemanni (Holboell, 1843)
polarsisik, underarten exilipes Acanthis hornemanni (Coues, 1862) -
7
389.
polarsisik Acanthis hornemanni (Holboell, 1843)
polarsisik, underarten hornemanni Acanthis hornemanni - 1 390. ub. grå-/polarsisik Acanthis flammea/hornemanni
- 137 391. furukorsnebb Loxia pytyopsittacus Borkhausen, 1793
- 320 392. grankorsnebb Loxia curvirostra Linnaeus, 1758
- 91 393. båndkorsnebb Loxia leucoptera J. F. Gmelin, 1789 VU
- 97 394. ub. korsnebb Loxia Linnaeus, 1758
- 259 395. stillits Carduelis carduelis (Linnaeus, 1758)
- 984 396. grønnsisik Spinus spinus (Linnaeus, 1758)
- 4 397. finkefamilien Fringillidae Leach, 1820
- 46 398. lappspurv Calcarius lapponicus (Linnaeus, 1758) EN
- 768 399. snøspurv Plectrophenax nivalis (Linnaeus, 1758)
- 6619 400. gulspurv Emberiza citrinella Linnaeus, 1758 VU
- 2 401. hvithodespurv Emberiza leucocephalos S. G. Gmelin, 1771
- 6 402. dvergspurv Emberiza pusilla Pallas, 1776 VU
- 1 403. vierspurv Emberiza rustica Pallas, 1776 CR
- 2713 404. sivspurv Emberiza schoeniclus (Linnaeus, 1758)
- 1 405. hybrider hybrider
- Søkeparametre:
Utskriftsvennlig versjon
Den utskriftsvennlige listen innholder kun artene og antall funn.
Valg for visning av artslisten